Príbeh Vlada

Mladý muž z Prešova opisuje ako stres z podnikania prepukol v podobe psoriázy. Jeho útrapy s chorobou pomohla vyriešiť až biologická liečba.

 

Liečba psoriázy

MUDr. Slavomír Urbanček, dermatológ, rozpráva o druhoch liečby kožného ochorenia, psoriázy. Základné typy liečby sú lokálne prostriedky (maste, fototerapia a kúpele) a systémová liečba. Na vrchole v súčasnosti stojí biologická liečba.

 

Príbeh Jána

Príbeh pána Jána, ktorý trpí kožným ochorením psoriázou. Skúsený železničiar videl pri svojej práci veľa nešťastia, ktoré sa podpísalo aj na jeho zdravotnom stave. Rozpráva ako sa s chorobou žije a čo pre neho znamená.

 

Príbeh Katky

Katka je mladé dievča, ktoré trpí psoriázou. Nestráca však životný optimizmus, ktorého má na rozdávanie. Pomoc druhým je pre ňu prvoradá, aj keď sama to nemá ľahké.

 

Príbeh Majky

Stretnutia s mladými mi dodávajú energiu a úsmev. Vždy sa na nich teším. Ak vy sami máte chuť zúčastniť sa, alebo zapojiť do tvorby, prispieť nejakým spôsobom k aktivitám združenia, tak neváhajte...

 

Psoriáza a biologicka liečba

Čo je to biologická liečba psoriázy? MUDr. Slavomír Urbanček odpovedá na otázky aké sú jej možnosti, ako funguje, pre koho je určená a či je bezpečná. Centrá na liečbu psoriázy na Slovensku.

 

O psoriáze

Pohľad dermatológa MUDr. Slavomíra Urbančeka na psoriázu, kožné ochorenie postihujúce 2-3 percentá populácie. Predispozícia, spúšťače, formy, prejavy a pridružené ochorenia psoriázy.