Vzťahy

Pre mnohých ľudí so psoriázou je hlavným problémom to, že sa im zdá, že ostatní nechápu to, čím prechádzajú, a môžu mať o ich chorobe mylné predstavy.8

Najlepším spôsobom, ako opäť získať kontrolu nad týmto ochorením, je zistiť si o ňom čo najviac a postúpiť takéto informácie svojej rodine a priateľom. Existuje množstvo podporných skupín ponúkajúcich informácie o rôznych témach súvisiacich so psoriázou, ktoré sa dajú stiahnuť alebo vytlačiť.

Ak ste slobodný, psoriáza môže mať vplyv na vašu sebadôveru a môže sťažovať nadväzovanie nových vzťahov. Môžete sa trápiť tým, čo si myslia iní, alebo tráviť veľa času tým, že sa budete pokúšať svoju chorobu utajiť.

 

Kalkulátor závažnosti

Bez ohľadu na to, aká závažná je vaša psoriáza, zvyčajne je vždy najlepšie byť otvorený a čestný. Ak ľuďom vysvetlíte, ako sa cítite, je pravdepodobnejšie, že vám ponúknu podporu, ktorú potrebujete. Nie je potrebné, aby ste sa tvárili statočne, ak je to pre vás ťažké.

Ak chcete zistiť závažnosť vašej psoriázy, kliknite na tlačidlo meradla závažnosti nižšie. Môžete si tiež stiahnuť desktopové verzie týchto nástrojov stránky Psoriasis 360 alebo ich verzie pre iPhone tak, že kliknete na tlačidlá nižšie.

Kalkulátor závažnosti psoriázy Počítačová aplikácia
 
 

 

O psoriáze

Kalkulačka závažnosti psoriázy

Poraďte sa s lekárom