Kvalita života

Niektorí ľudia so psoriázou majú pocit, že ostatní ich stav nechápu. Môžu mať obavy, že iní ľudia – dokonca aj ich rodina alebo priatelia – môžu byť zaskočení vzhľadom psoriatických plakov. Takéto pocity sú prirodzené, ale nanešťastie môžu ovplyvňovať to, čo robia a ako komunikujú s ostatnými a prispievať k zlému vzťahu k vlastnému telu, nízkej sebaúcte, úzkosti a depresii. Psoriáza môže ovplyvňovať mnohé aspekty každodenného života vrátane práce, voľnočasových aktivít, vzťahov a dokonca aj výberu šatstva.

Ovplyvňuje psoriáza kvalitu vášho života? Zmenili ste vo svojom živote niečo kvôli psoriáze? Prestali ste robiť niektoré z vecí, ktoré ste robievali? Ak vaša psoriáza nie je pod kontrolou, informujte sa u vášho lekára o možnostiach liečby, ktoré by vám pomohli eliminovať dopad ochorenia na váš život.

 

Dotazník k posúdeniu dopadu psoriázy

Kliknite na tlačidlo dotazníka dopadu a vyplňte krátky dotazník o psoriáze a jej dopade na váš život. Kliknutím na tlačidlá nižšie si môžete tiež stiahnuť desktopové verzie nástrojov stránky Psoriasis 360.

Dotazník dopadu na život Počítačová aplikácia

O psoriáze

Kalkulačka závažnosti psoriázy

Poraďte sa s lekárom