Typy

Typy psoriázy sú definované podľa miesta postihnutia, závažnosti a vzhľadu. Najbežnejším typom je plaková psoriáza (80% ľudí trpiacich psoriázou má tento typ).  U pacienta môže prepuknúť viac ako jeden typ psoriázy.11 Keď hovoríte so svojím lekárom o liečebných plánoch, je dôležité vedieť, o aký typ psoriázy ide a aká je jej závažnosť.

 

Miesto postihnutia: Niektoré formy psoriázy sa môžu objaviť kdekoľvek na tele. Iné typy sa zvyčajne prejavujú na konkrétnych častiach tela.
Kalkulátor závažnosti psoriázyZávažnosť: Závažnosť psoriázy sa môže líšiť podľa jej typu alebo podľa toho, aká časť tela je postihnutá. Erytrodermická psoriáza je pravdepodobne najzávažnejšou formou tohto ochorenia, ktorá môže postihovať celé telo. Ak chcete zistiť závažnosť vašej psoriázy, kliknite na tlačidlo nižšie. 

 

Vzhľad: Rôzne typy psoriázy vyzerajú rôzne. Napríklad plaková psoriáza je tvorená červenými šupinatými plakmi na pokožke, kvapková psoriáza sa prejavuje ako malé vriedky, ktoré majú tvar vodných kvapiek, a pri nechtovej psoriáze vyzerajú nechty ako popichané alebo popraskané. Ak si chcete prezrieť rôzne typy psoriázy, kliknite na tlačidlo nižšie. 

Typy psoriázy

 

Keď kliknete na tlačidlo nižšie, môžete si stiahnuť novú desktopovú aplikáciu Psoriasis360. Aplikácie Vám pomôže určiť, aký dopad má psoriáza na váš život, a poskytnú vám ďalšie rady a podporu, aby ste lepšie zvládali svoju chorobu.   

 
 

 

Počítačová aplikácia

 

Napíšte svoj príbeh
Dotazník vplyvu na život
Možnosti liečby